עו

מהסס אם לפתוח תיק גירושין? 5 שאלות שכדאי שתשאל את עצמך

אתה מרגיש חנוק, שאתה מוותר על עצמך, שבחוץ תוכל לפרוח ולהצליח ויש דבר אחד עיקרי שמונע ממך לעשות זאת והפתרון לכך הוא יחיד והוא גירושין. אבל ההחלטה להתגרש לא מגיעה ללא היסוס. מדובר בהחלטה הרת גורל וכבדת משקל ובטרם תכריע האם זהו הצעד הנכון, ריכזנו עבורך 5 שאלות שיעזרו לך להחליט האם להתגרש או דווקא לנסות להשכין שלום בית.

תוכן עניינים

#1 האם מדובר במשבר מהותי או שמא זו רק מהמורה בדרך?

זוגות רבים חווים קשיים במערכת היחסים על רקע חיי היום- יום המובילים לשחיקה בחיי הנישואין ודעיכה איטית של המערכת הזוגית. בטרם תכריע האם עליך להתגרש, שאל את עצמך האם מדובר בלחצים ומשקעים מחיי השגרה הנותנים אותותיהם או שמא מדובר במשבר מהותי.

אם אתה חש כי קיים ביניכם תהום הבלתי ניתן לגישור, כי אינכם מבין האחד את השנייה וכי אתה מוותר על עצמך במערכת היחסים עד אשר אתה חש אבוד, ככל הנראה שעליך להביא את מערכת היחסים לכדי סיום.

  פנייה לייעוץ ראשוני ללא התחייבות

  #2 האם קיימת בינך ובין זוגתך תקשורת?

  ככל שהתשובה לשאלה זו חיובית, מומלץ כי תשקול לנסות ליישב את המחלוקות בשיחה בריאה, אולי אף בתמיכת יועץ זוגי או מגשר מוסמך. תקשורת טובה היא הבסיס ליישוב מחלוקות כך שתרגיש שרואים אותך ומקשיבים ולך. כיום, זוגות רבים נוטים לפתוח בהליך גירושין מיד עם הקושי הראשון המתעורר במערכת היחסים, נסה להיזכר בתקשורת אשר הובילה אתכם האחד לשנייה, וככל שזו עדיין קיימת, יתכן שתוכלו לגשר על פערים ולשמור על שלום בית.

  מאידך, אם הנך מרגיש כי זוגתך אינה מבינה או מבטלת את התחושות והרגשות שלך או אתם אתה מרגיש כי בשלב זה לא קיימת אפשרות לשיח בנפש חפצה, אל לך לבזבז זמן ויתכן שעליך לפתוח בהליך הגירושין בטרם זוגתך תעשה זאת.

  #3 האם אתה ערוך מבחינה כלכלית לתהליך?

  במסגרת הליך הגירושין מבוצעת חלוקת רכוש בין הצדדים. מצב זה עלול לפגוע ברמת החיים אשר סיגלת לך ולבני משפחתך ועליך להביא זאת בחשבון בטרם תפתח בהליך גירושין. שאל את עצמך האם תוכל לקיים רמת חיים זהה לרמת החיים בה אתה חי היום לאחר שחצי מהרכוש השייך לך כבר לא יהיה באמתחתך. לחלופין, שאל את עצמך האם תהיה מוכן לוותר במעט על רמת החיים שלך על מנת להשתחרר ממערכת היחסים המעיבה עליך.

  #4 האם יש לך זמן ופנאי להתמודד עם השלכות התהליך על הילדים?

  ילדים חווים את הליך הגירושין בצורה שונה האחד מהשני. יתכן שבעקבות הליך הגירושין ילדיך יפתחו בעיות חברתיות/ לימודיות/ רגשיות. שאל את עצמך האם יש לך את הזמן והפנאי על מנת להעניק לילדך את מלוא התמיכה לה הם זקוקים.

  האם תוכל להפסיד שעות עבודה או חיי חברה על מנת לבלות זמן בחיק ילדיך? לעזור בלימודים? להיות אוזן קשבת? אם אתה מצוי בתקופה לחוצה מבחינת עסקית או בשלב בחיים בו אתה חש עומס רב באופן שאתה סבור שלא תוכל להקדיש את מלוא תשומת ליבך לילדיך, יתכן שזה לא הזמן הנכון עבורך לפתוח בהליך הגירושין.

  #5 לבסוף, שאל את עצמך האם החיים בלי בת זוגך עדיפים על החיים איתה?

  יתכן שתיתקל בקשיים במציאת בת זוג ויתכן שתמצא את עצמך תקופה ארוכה לבד מה שיוביל לכך שתחווה בדידות. שאל את עצמך האם אתה מוכן להתמודדות הזו והאם מצב זה עדיף על המצב הקיים.

  לסיכום, אל תקבל את ההחלטה לפתוח בהליך גירושין בפזיזות, תשקול את כל השיקולים הרלוונטיים ובדוק האם זהו הצעד הנכון ביותר עבורך ועבור משפחתך. אולם זכור, ככל שהחלטת כי אתה מעוניין לפתוח בהליך הגירושין, עליך להזדרז כי פתיחת הליך גירושין משולה למירוץ בכל הנוגע לסמכויות (בית הדין הרבני או בית משפט לענייני משפחה) והראשון שיגיע, ירוויח.

  התוכן המשפטי המשובץ בעמודי האתר נבדק ואושר בזמן הפרסום אך אינו עובר בדיקה ועדכון באופן שוטף ולפיכך מובהר כי אין לראות באמור באתר תחליף לייעוץ משפטי או מקור שניתן להסתמך עליו מבלי להתייעץ מראש עם עורך דין. העושה שימוש באמור באתר – עושה זאת באחריותו הבלעדית.

  לייעוץ ראשוני חייג 077-2315790 (זמינות 24 שעות)
  פנייה לייעוץ ראשוני ללא התחייבות

   מידע חשוב נוסף