עו

החלטת להתגרש? שלושה כללי עשה ושלושה כללי אל תעשה

גירושין הם דבר לא פשוט עבור כל המעורבים בתהליך. החל מהזוג הנפרד וכלה בילדים ובקרובי המשפחה הנוספים. אי לכך, רצוי לפעול תוך הפעלת שיקול דעת וקבלת החלטות מיטבית על מנת לצמצם נזקים ולהקל את ההליך על כל המעורבים בו. 

ההתנהגות שתינקט לאורך ההליך תשפיע באופן ישיר על האופן שבו הוא יסתיים מההיבט המשפטי, האישי ואל מול הילדים. על כן, ישנם מספר כללי עשה וכללי אל תעשה שהקפדה עליהם תוכל לסייע להגיע לסיומו של ההליך באופן המיטיבי.

תוכן עניינים

שלושה כללי עשה:

 1. טובת הילדים לפני הכל– כשמקבלים החלטות הנוגעות לילדים (כמו קביעת הסדרי ראיה) יש לשים את הדגש על טובתם של הילדים. לפני שמכריעים באופן סופי בהחלטות הנוגעות לעתידם של הילדים, חשוב לשאול מה יועיל ויקדם אותם ולהוציא ממאגר השיקולים את שיקולי הנוחות של ההורים.
 2. התנהלות נכונה מול המערכת המשפטית– בכל הנוגע להתנהלות מול בית המשפט חשוב להיות ערניים ולשים לב לתאריכים שנקבעים לדיונים או להגשת בקשות ומסמכים. עיכוב בהגשת מסמכים שדרש בית המשפט ואיחור או אי-הגעה לדיון ישפיעו מאוד על שיקול הדעת השיפוטי ועלולים להוביל לתוצאות שלא יטיבו עימכם. לכן יש לעקוב אחר ההנחיות ולמלאם בהתאם.
 3. כבוד ושיתוף פעולה עם בן הזוג– אמנם לא קל לשתף פעולה עם בן/בת הזוג לאחר שהתקבלה החלטה להתגרש אך לדבר יש חשיבות רבה ביחס לאופן שבו יסתיים ההליך. באם יחליטו בני הזוג לנהל את ההליך מתוך כבוד הדדי ושיח פתוח יהיה קל יותר להגיע להסכמות בנושאים המהותיים. הגעה להסכמה בנושא הרכוש והילדים תקצר משמעותית את ההליך ותהפוך אותו לנעים ופשוט יותר.

  פנייה לייעוץ ראשוני ללא התחייבות

  שלושה כללי אל תעשה:

  1. לא להסתיר או להעביר נכסים– לכל אחד מבני הזוג קיים דחף אישי לשמור על רכושו ולהפסיד כמה שפחות. אך למרות זאת, בכדי לשמור על הרכוש לטווח הרחוק חשוב מאוד לא להסתיר נכסים ולא להעבירם בסתר. הסתרת נכסים או העברתם עלולה להיראות חשודה בפני בית המשפט ולגרום לכך שבתום ההליך נכסים אלה יופסדו.
  2. להימנע מלערב את הילדים– למרות שבימינו קיים חינוך פתוח המעודד שיתוף של הילדים בהחלטות הנוגעות אליהם, חשוב מאוד לזכור שבמקרי גירושין הדבר לא פועל לטובתם. התייעצות עם הילדים וחשיפתם לסוגיות העולות במסגרת ההליך עלולות להזיק להם ברמה האישית והנפשית. החלטות אלה, משפיעות ומורכבות ככל שיהיו- צריכות להתקבל על ידי ההורים בלבד.
  3. לא לפעול מתוך הרגש– ההליך טומן בחובו אי הסכמות ומחלוקות רבות המלוות באמוציות ובהיבטים רגשיים. אך דווקא בשל כך, חשוב מאוד לשמור על קור רוח ולקבל את ההחלטות מתוך יישוב הדעת. הדבר יסייע לצמצם סכסוכים ועימותים רגשיים ויוביל לקבלת החלטות נכונה ויעילה יותר.

  התוכן המשפטי המשובץ בעמודי האתר נבדק ואושר בזמן הפרסום אך אינו עובר בדיקה ועדכון באופן שוטף ולפיכך מובהר כי אין לראות באמור באתר תחליף לייעוץ משפטי או מקור שניתן להסתמך עליו מבלי להתייעץ מראש עם עורך דין. העושה שימוש באמור באתר – עושה זאת באחריותו הבלעדית.

  לייעוץ ראשוני חייג 077-2315790 (זמינות 24 שעות)
  פנייה לייעוץ ראשוני ללא התחייבות

   מידע חשוב נוסף