Ahava_MainPic אהבה, גירושין ומשפט צדק
Ahava_MainPic אהבה, גירושין ומשפט צדק
פנייה לייעוץ אישי  10 דברים שצריך לדעת לפני שמתגרשים

  עברתם את המשוכה הראשונה בדרך לפרק חדש בחייכם, והחלטתם להתגרש? הדרך לפניכם עוד ארוכה ורצופת חתחתים. אספנו עבורכם את עשרת הדברים שצריך לדעת לפני שמתגרשים.

  תוכן עניינים

  איסוף מידע על בן הזוג יכול לבנות לכם את תיק הגירושין

  ידע הוא כוח. לפני הכל, כדאי להתחיל לבנות את התיק שלכם, וכל תיק טוב בנוי על מידע מבוסס ואמין. ככל שתצברו יותר מידע ומסמכים רלוונטיים, כך תוכלו לגבש טענות איתנות ומוצקות בבית המשפט, שיאפשרו לכם לקבל את מבוקשכם.

  חוקר פרטי יחסוך לכם טעויות שיעלו ביוקר

  ליקוט ואיסוף המידע הם עבודה קשה ועדינה. קחו בחשבון שאינכם יכולים לחרוג מגדר גבולות החוק במטרה ללקט מידע על בן הזוג לשעבר.

   פנייה לייעוץ ראשוני ללא התחייבות

   האזנות סתר, בילוש ומעקב במקומות פרטיים, כגון חדר השינה של בן הזוג, עלולים לעלות לכם ביוקר. כך ארע במקרה בו גבר שריגל אחרי גרושתו והתקין מצלמות מעל מיטתה שתיעדו את האישה ברגעיה האינטימיים, חוייב לשלם סך של 125,000 ₪ פיצוי לאישה בתוספת הוצאות משפט.

   בני הזוג שלכם, מרגלים אחריכם

   צאו מנקודת הנחה שבמקביל אליכם, גם בן הזוג שלכם יושב וקורא עכשיו בדיוק את אותן המילים. גם הוא אוסף מידע, בולש אחריכם, משתמש בקרובי משפחה לצורך כך, ויתכן שגם הוא פנה לשכור חוקר פרטי. אל תקלו עליו את העבודה והימנעו מלחשוף פרטים מיותרים שישמשו כראייה נגדכם.

   החברים שלכם מחלקים עצות אחיתופל

   בן הדוד שלך התגרש לפני שנה והוא בטוח שהוא יודע הכל על גירושין. החברה הכי טובה שלך, שרק רוצה בטובתך, שמעה שאת יכולה "להוציא" מבעלך הרבה כסף בגירושין.

   גם אם כוונותיהם של המכרים שלכם הן באמת טובות (ואל תסמכו על כך, יתכן שהם מדליפים מידע לבן הזוג לשעבר), הם אינם יודעים כיצד מתנהל ההליך המשפטי שלכם.

   כל הליך גירושין הוא שונה, וכל מקרה נבחן לגופו בהתאם לנסיבות המובאות בפני בית המשפט. החברים שלכם, אינם יכולים לדעת את מלוא התמונה, לא העובדתית ובטח שלא המשפטית, ובסופו של יום – אתם אלה שתצטרכו לאסוף את השברים מהנזק שגרמה העצה המזיקה שלהם.

   עורך דין לענייני משפחה עשוי לחסוך לכם כסף רב

   הליך הגירושין הוא הליך יקר. מחלוקת הבית שנאמד בסכום של מליוני שקלים, דרך חלוקת הפנסיה שלכם שיכולה להיאמד גם היא על סך של מאות אלפי ואף מיליוני שקלים, וכלה בקיום קשר מטיב עם הילדים שלכם, שהינו יקר מפז.

   אתם שוקלים כיצד לחסוך עלויות, ומבקשים לוותר על עלות עורך דין שהינה עלות משמעותית בהליך? שקלו שנית. הכסף שתחסכו על עורך הדין עלול לעלות לכם ביוקר בהמשך, לאחר שתגלו שהפסדתם זכויות רבות שהיו מגיעות לכם.

   כל הליך גירושין מתחיל בהליך גישור

   הדרך הטובה ביותר לנהל את הליך הגירושין הוא בהליך גישור גירושין, שיכול לחסוך לכם זמן, כסף וריבים מיותרים. גם אם לא פתחתם בהליך גישור גירושין מיוזמתכם, החוק מחייב אתכם לפני פתיחת תביעת גירושין, לפתוח תחילה בהליך יישוב סכסוך, שהוא הליך גישור מטעם בית המשפט, במהלכו תוכלו להגיע להסכמות ולסיים את הליך הגירושין, עוד לפני שהוא התחיל.

   כתובה היא חוזה משפטי מחייב לכל דבר ועניין

   פרגנת לאשתך בסכום נדיב בכתובה? דע לך כי מדובר במסמך משפטי מחייב לכל דבר ועניין, ואם אין לך עילה מוצדקת לגירושין, בית הדין הרבני עשוי לחייב אותך בתשלום מלוא סכום הכתובה.

   בגידה עלולה להשפיע על הליך הגירושין

   בגידה וקיום יחסי מין מחוץ לנישואין, עלולים להשפיע על זכויות מן הדין הדתי כגון מזונות אישה וכתובה. כך ארע במקרה בו בני זוג ביקשו לפלפל את חיי המין שלהם ולהוסיף גבר זר לחדר המיטות, ובית הדין הרבני שלל את כתובת האישה, בסך 360,000 ₪, על אף שהגבר הסכים לקיום יחסי המין.

   תלונות שווא במשטרה עשויות לעלות לכם ביוקר

   הגשת תלונת שווא למשטרה היא עבירה פלילית שעשויה לעלות לכם ביוקר. מי שהוגשה נגדו תלונת שווא יכול לפנות לבית המשפט ולתבוע תביעה בגין לשון הרע עד לסכום של 100,000 ₪ ללא הוכחת נזק. בנוסף במקרים מסויימים, בית הדין הרבני עשוי לשלול את כתובתה של אישה שהגישה כנגד הבעל תלונות שווא, סכום שעשוי להאמד בסך של מאות אלפי שקלים.

   אפשר להתגרש מבלי לפגוע בילדים

   הליך הגירושין הוא הליך קשה נפשית לכל המעורבים בו, בעיקר לילדים שלכם, אך ניתן להפחית את הקשיים שלהם, על ידי שיתוף פעולה, הכלה, תמיכה בילדים והמנעות מוחלטת מלערב אותם בכל חלק בסכסוך הגירושין.

   האמור בתוכן המקצועי באתר Ahava נבדק ואושר אך מובהר שאין לראות בו משום תחליף לייעוץ משפטי ו/או להסתמך עליו בכל אופן שהוא. העושה כן, עושה זאת על דעתו ואחריותו בלבד.

   לייעוץ ראשוני חייג 077-2315790 (זמינות 24 שעות)
   פנייה לייעוץ ראשוני ללא התחייבות

    מידע חשוב נוסף